Przed skorzystaniem z Serwisu MedCena zapoznaj się z Regulaminem dostępnym pod adresem medcena.pl/regulamin/. Korzystanie z Serwisu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Update cookies preferences
Strona głównaLekiTamofixen skutki uboczne – forum

Tamofixen skutki uboczne – forum

“Cześć wszystkim. Mam do Was pytanie dotyczące leku Tamofixen. Moja mama kilka miesięcy temu dowiedziała się, że ma raka piersi. Przeszła już operację i teraz jest w trakcie chemioterapii. Lekarze przepisali jej Tamofixen, żeby zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby. Z tego, co zrozumiałem, jest to dość standardowy lek w takich przypadkach. Wszyscy jesteśmy pełni nadziei, że ten lek jej pomoże, ale jednocześnie martwimy się o skutki uboczne, jakie może wywołać. Moja mama jest dość wrażliwa na różne leki i już teraz boryka się z wieloma dolegliwościami po chemii. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z Tamofixenem? Jakie skutki uboczne u Was się pojawiły? Czy były one bardzo uciążliwe? Widziałem, że w ulotce wymieniono sporo możliwych efektów ubocznych, ale chciałbym usłyszeć Wasze doświadczenia. Czy ktoś z Was miał na przykład problemy z układem pokarmowym, bóle mięśni czy zmiany nastroju? Jak długo te skutki się utrzymywały? Czy były jakieś sposoby, żeby sobie z nimi radzić? Pozdrawiam.”

Tamofixen skutki uboczne – odpowiedzi z forum

Odpowiedź 1:

“Moja siostra brała Tamofixen po operacji raka piersi. Jeśli chodzi o skutki uboczne, to u niej pojawiły się dość silne uderzenia gorąca i nocne poty. Były bardzo uciążliwe, szczególnie na początku, ale z czasem organizm się trochę przyzwyczaił i było lepiej. Poza tym miała problemy z suchością pochwy i ogólnie obniżonym libido, co było dla niej trudne do zaakceptowania. Z tego, co się dowiedzieliśmy, bardzo pomagała jej regularna aktywność fizyczna, czyli spacery i lekkie ćwiczenia.”

Odpowiedź 2:

“Moja mama brała Tamofixen przez kilka lat. Na początku miała sporo problemów z układem pokarmowym: bóle brzucha, wzdęcia i zaparcia. Pomogło jej wprowadzenie diety bogatej w błonnik i picie herbat ziołowych, które łagodziły te dolegliwości. Kolejnym problemem były zmiany nastroju, czasami była bardzo rozdrażniona i smutna bez wyraźnego powodu. Pomogła nam wizyta u psychologa.”

Odpowiedź 3:

“Moja ciocia brała Tamofixen po leczeniu raka piersi. U niej najgorsze były bóle głowy i uczucie zmęczenia, które pojawiało się praktycznie codziennie. Z tego powodu musiała zrezygnować z niektórych zajęć, ale z czasem nauczyła się z tym żyć. Bardzo pomogło jej regularne robienie badań i konsultacje z lekarzem, który mógł dostosować dawkę leku lub zalecić dodatkowe środki łagodzące objawy. Ważne jest, żeby być w stałym kontakcie z lekarzem i zgłaszać wszelkie niepokojące objawy.”

Odpowiedź 4:

“A ja Cię trochę uspokoję. Brałam Tamofixen i nie miałam żadnych efektów ubocznych. Początkowo byłam trochę zmęczona, ale to minęło po kilku tygodniach (w sumie to mam nawet podejrzenia, że było to tylko negatywne placebo). Całkiem dobrze zniosłam leczenie, a lek spełnił swoją rolę. Mam nadzieję, że Twoja mama również przejdzie przez to bez większych problemów. Trzymajcie się!”

Odpowiedź 5:

“Brałam ten lek przez pięć lat po leczeniu raka piersi i muszę powiedzieć, że nie miałam żadnych uciążliwych skutków ubocznych. Na początku obawiałam się różnych rzeczy, ale moje obawy okazały się niepotrzebne. Czułam się dobrze przez cały okres leczenia, mimo że lekarze napędzili mi niezłego stracha. Być może w przypadku Twojej mamy będzie podobnie? Trzymam kciuki, żeby miała podobne doświadczenia!

Pamiętaj, że powyższe odpowiedzi z forum nie pochodzą od lekarzy, a porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty. Aby poznać pełną listę skutków ubocznych leku Tamofixen, zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Zespół MedCena
Zespół MedCena
Ten artykuł został napisany przez specjalistów z portalu MedCena, fascynujących się medycyną i pokrewnymi tematami. W skład naszego zespołu wchodzą m.in. doktorzy i magistrzy interesujący się nauką o leczeniu chorób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popular Doctors