Przed skorzystaniem z Serwisu MedCena zapoznaj się z Regulaminem dostępnym pod adresem medcena.pl/regulamin/. Korzystanie z Serwisu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Update cookies preferences
Strona głównaLekiProstonel – opinie lekarzy i komentarze z forum

Prostonel – opinie lekarzy i komentarze z forum

Prostonel to suplement diety przeznaczony dla mężczyzn, którzy rzekomo poprawia funkcjonowanie prostaty. Na internecie można znaleźć mnóstwo reklam tego produktu, jednak większość z nich wydaje się być mocno przesadzona. Jak naprawdę działa ten suplement? Poznaj opinie lekarzy i komentarze z forum.

Ważne: opinie przytoczone w poniższym artykule to rzeczywiste wypowiedzi internautów, znalezione np. na zamkniętych forach. Zostały jednak zredagowane, m.in. poprzez usunięcie wulgaryzmów i poprawę interpunkcji oraz przejrzystości wypowiedzi.

Prostonel  – opinie lekarzy

Lekarze podkreślają, że Prostonel jest suplementem diety, a nie lekiem, dlatego należy podchodzić do niego z dystansem. Zaznaczają też, że nie każdy problem z oddawaniem moczu jest koniecznie związany z chorobą prostaty, a w razie takich podejrzeń – należy w pierwszej kolejności zasięgnąć porady urologicznej.

Uwaga: nie mylić suplementu “Prostonel” z innym, o podobnej nazwie: “Prostenalem”.

Główne składniki suplementu Prostonel to pokrzywa, jeżówka purpurowa, l-arginina, ekstrakt z żeń-szenia, witamina E, cynk i selen. Opinie lekarzy są w tym przypadku zgodne – skład jest jak najbardziej w porządku i rzeczywiście może pozytywnie wpływać na układ moczowo-płciowy i walkę z zapaleniem prostaty. Ale trzeba tutaj zaznaczyć, że suplement diety nie może równać się z prawdziwym lekiem, np. antybiotykiem.

Produkt jest polecany także mężczyznom, którzy borykają się z bolesnym oddawaniem moczu, częstą potrzebą odwiedzania toalety, bólem w okolicy krocza oraz zmniejszonym libido. Lekarze potwierdzają, że Prostonel może w pewnym stopniu pomóc, ale należy traktować go jako dodatek / uzupełnienie, a nie główny element kuracji.

Prostonel  – opinie z forum

Sprawdźmy teraz, jak o suplemencie Prostonel wypowiadają się użytkownicy forum. Opinii jest względnie mało, jednak większość z nich ma pozytywny wydźwięk. Oto przykładowe z nich:

  • “Kupiłam Prostonel dla swojego taty. Według niego działa w porządku i nie musi już tak często odwiedzać toalety w nocy. Po odłożeniu suplementu problemy jednak wracają.”
  • “Jeśli mowa o suplementach – Prostonel to jeden z nielicznych, który naprawdę pomaga. Jedyny warunek jest taki, że trzeba brać go regularnie, aby objawy nie powróciły.”

Ale niestety, zagłębiając się nieco bardziej, znajdziemy też krytykujące głosy:

  • “Producent obiecuje, że wystarczy jedno opakowanie i problemy znikną – to nieprawda! Osobiście nawet po dłuższej kuracji nadal muszę biegać w nocy do toalety.”
  • “Suplement jak suplement. Cena nieco wygórowana, jeśli mowa o miksie 6 prostych składników. Wątpię, że działa. Raczej mowa tutaj o efekcie placebo.”

Znów mamy więc do czynienia z mieszanymi opiniami na forum. To jednak norma, jeśli mowa o suplementach diety. Na jednych Prostonel działa lepiej, a na drugich gorzej – trzeba więc przekonać się na własnej skórze, jak będzie w Twoim przypadku. Oczywiście zrób to po uprzedniej konsultacji z lekarzem specjalistą.

Opinie o suplemencie Prostonel – podsumowanie

Wbrew pozorom, opinie lekarzy i użytkowników forum pokrywają się. Prostonel, jako suplement diety, dobrze radzi sobie z lekkimi dolegliwościami ze strony układu moczowo-płciowego. Nie może jednak zastąpić ani leku (np. antybiotyku), ani zdrowego stylu życia. Postaraj się w pierwszej kolejności zmienić swoje złe nawyki i odwiedzić specjalistę urologa, a dopiero w dalszej eksperymentować z suplementami diety.

Zespół MedCena
Zespół MedCena
Ten artykuł został napisany przez specjalistów z portalu MedCena, fascynujących się medycyną i pokrewnymi tematami. W skład naszego zespołu wchodzą m.in. doktorzy i magistrzy interesujący się nauką o leczeniu chorób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popular Doctors