Przed skorzystaniem z Serwisu MedCena zapoznaj się z Regulaminem dostępnym pod adresem medcena.pl/regulamin/. Korzystanie z Serwisu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Update cookies preferences
Strona głównaLekiOptima Cardio – opinie lekarzy i komentarze z forum

Optima Cardio – opinie lekarzy i komentarze z forum

Optima Cardio to margaryna roślinna, której zadaniem jest obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Wszystko za sprawą steroli roślinnych i naturalnego źródła kwasów omega 3. Jakie są jednak opinie lekarzy o tym produkcie? A co mają do powiedzenia na jego temat internauci z forum? Sprawdźmy to.

Ważne: opinie przytoczone w poniższym artykule to rzeczywiste wypowiedzi internautów, znalezione np. na zamkniętych forach. Zostały jednak zredagowane, m.in. poprzez usunięcie wulgaryzmów i poprawę interpunkcji oraz przejrzystości wypowiedzi.

Optima Cardio – opinie lekarzy

Opinie lekarzy i farmaceutów na temat Optima Cardio są dość kontrowersyjne – głównie przez to, że nie mamy dowodów naukowych na zbawienne działanie margaryn funkcjonalnych. Luźno tłumacząc słowa ekspertów z NICE, czyli Brytyjskiego Państwowego Instytutu Zdrowia:

“Sterole i stanole roślinne faktycznie redukują poziom cholesterolu, ale nie mamy pojęcia, czy ich spożywanie redukuje liczbę zdarzeń sercowo-naczyniowych”

Z tego powodu część lekarzy wypowiada się negatywnie zarówno o Optima Cardio, jak i podobnych margarynach. Dodatkowo wspominają też o wysokiej cenie produktu, nawet w okolicach 15 złotych, co jest 2,5 razy wyższą kwotą, niż masło w cenie 6 złotych.

Faktem jest jednak to, że Optima Cardio obniża poziom cholesterolu – więc istnieją też lekarze, którzy polecają produkt. Jest on proponowany w szczególności osobom, które mierzą się z wysokim poziomem LDL we krwi, czyli powyżej 100 mg/dl.

Lekarze (jak i sam producent Optima Cardio) zaznaczają jednak, że:

  • dzienne spożycie steroli roślinnych nie powinno być wyższe, niż 3 gramy,
  • niższy poziom cholesterolu może pojawić się dopiero po 2-3 tygodniach stosowania produktu,
  • margaryna nie jest wskazana dla kobiet w ciąży, karmiących piersią i dzieci poniżej 5 roku życia.

Ze swojej strony, jako zespół MedCena, zalecimy jeszcze, aby konsultować zażywanie tego typu produktów ze specjalistą dietetykiem. Pamiętajmy też, że zmiana masła na margarynę funkcjonalną nie może zastąpić zdrowego stylu życia i nie daje gwarancji obniżenia poziomu cholesterolu.

Optima Cardio – opinie z forum

Sprawdźmy teraz opinie zwykłych użytkowników z forum internetowego. Tutaj opinie są zgoła odmienne, niż u specjalistów. Większość internautów zachwala margarynę Optima Cardio, a tak brzmią przykładowe komentarze:

  • “Polecam margarynę Optima Cardio. Łatwą ją rozsmarować, ma przyjemny zapach i zawiera naturalne sterole roślinne. Skutecznie obniża cholesterol i utrzymuje prawidłowe ciśnienie krwi”.
  • “Optima Cardio jest dobra, co mnie bardzo zaskoczyło. Nie ma takiego aromatu jak typowe margaryny funkcjonalne. Ma za do delikatny, śmietankowo-maślany smak.”
  • “Zredukowałam w swojej diecie tłuszcze, jak smalec czy olej, a zamiast tego przygotowuję jedzenie z pomocą Optima Cardio Potas +. Polecam każdemu, aby sam się przekonał!”

Przeglądając fora i strony z opiniami ciężko natknąć się na negatywne słowa w kierunku Optima Cardio. Ze swojej strony dodamy jeszcze, że nie warto przejmować się wysoką ceną produktu, ponieważ jedno opakowanie (225 g) margaryny wystarcza na dłużej, niż typowa kostka (180 g) masła.

Opinie o margarynie Optima Cardio – podsumowanie

Biorąc pod uwagę opinie lekarzy i użytkowników z forum, dochodzimy do wniosku, że Optima Cardio to niezła margaryna funkcjonalna. Należy ją jednak spożywać z głową i nie liczyć na to, że zastąpi zbilansowaną dietę i zdrowy styl życia. To fakt, że obniży poziom Twojego cholesterolu, jednak nie zagwarantuje Twojej długowieczności – o to musisz zadbać w pojedynkę.

Zespół MedCena
Zespół MedCena
Ten artykuł został napisany przez specjalistów z portalu MedCena, fascynujących się medycyną i pokrewnymi tematami. W skład naszego zespołu wchodzą m.in. doktorzy i magistrzy interesujący się nauką o leczeniu chorób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popular Doctors