Przed skorzystaniem z Serwisu MedCena zapoznaj się z Regulaminem dostępnym pod adresem medcena.pl/regulamin/. Korzystanie z Serwisu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Update cookies preferences
Strona głównaCiążaZachcianki w ciąży a płeć dziecka – czy ma to ze sobą...

Zachcianki w ciąży a płeć dziecka – czy ma to ze sobą związek?

Czy to, na co masz ochotę w ciąży, może zdradzić płeć twojego dziecka? Wiele osób wierzy, że słodkie zachcianki oznaczają dziewczynkę, a kwaśne czy mięsne – chłopca. Czy to prawda, czy tylko przesąd? Sprawdźmy, jak to wygląda naprawdę i dlaczego takie zabawy mogą być pomocne w walce ze stresem przyszłych mam.

Zachcianki w ciąży a płeć dziecka

Wiele osób wierzy, że zachcianki kobiety w ciąży mogą zdradzić płeć dziecka. Mówi się, że ochota na słodkie jedzenie oznacza dziewczynkę, a na kwaśne lub mięsne – chłopca. Choć jest to przekonanie powszechne w wielu kulturach, nie ma na to żadnych naukowych dowodów. Jest to raczej część tradycji lub forma zabawy, która umila czas oczekiwania na dziecko i pomaga przyszłej mamie zwalczyć stres. Ostateczna odpowiedź brzmi: zachcianki w ciąży nie mają wpływu na płeć dziecka.

Jeśli masz na to ochotę, urodzisz dziewczynkę

W ramach zabawy przedstawiamy pięć nietypowych potraw, które według ludowych wierzeń mogą zwiastować urodzenie dziewczynki:

  1. Lody czekoladowe z kiszonymi ogórkami – połączenie słodkiego z kwaśnym jest nietypowe, ale może się zdarzyć, że przyszła mama ma na to ochotę.
  2. Ciastka z cukinią – słodkie wypieki z dodatkiem warzyw mogą być ulubioną przekąską kobiet oczekujących córeczki.
  3. Kremówki z truskawkami i bitą śmietaną – klasyczna, słodka zachcianka, która według wierzeń wskazuje na dziewczynkę.
  4. Nutella z bananem na toście – słodka przekąska, która łączy w sobie krem czekoladowy i owoce.
  5. Tort bezowy z malinami – bogaty w cukier deser, który może być marzeniem wielu przyszłych mam oczekujących dziewczynki.

Jeśli masz na to ochotę, urodzisz chłopca

A oto pięć przykładów nietypowych potraw, które według tradycji mogą zwiastować urodzenie chłopca:

  1. Pizza z ananasem i kiełbasą – połączenie słodkiego ananasa i pikantnej kiełbasy może być zachcianką, która wskazuje na chłopca.
  2. Kanapka z boczkiem i masłem orzechowym – nietypowe połączenie mięsa i masła orzechowego może być zachcianką przyszłej mamy chłopca.
  3. Kwaśne ogórki z musztardą – intensywnie kwaśne i ostre smaki mogą wskazywać na chłopca.
  4. Burgery z bekonem i awokado – mięsna przekąska z dodatkiem kremowego awokado może być ulubionym daniem przyszłej mamy chłopca.
  5. Stek z ostrymi papryczkami – pikantne jedzenie często jest kojarzone z zachciankami wskazującymi na chłopca.

Co naprawdę ma wpływ na płeć dziecka?

Płeć dziecka jest determinowana przez chromosomy, które pochodzą od rodziców. Każdy człowiek posiada 23 pary chromosomów, z czego jedna para to chromosomy płciowe: XX u kobiet i XY u mężczyzn. Płeć dziecka zależy od tego, jaki chromosom przekaże ojciec: X oznacza dziewczynkę, a Y – chłopca. To jest jedyny czynnik, który faktycznie ma wpływ na płeć dziecka.

Podsumowując, choć zabawa z zachciankami może być miłym urozmaiceniem oczekiwania na dziecko, warto pamiętać, że nie ma ona żadnego naukowego uzasadnienia. Płeć dziecka zależy wyłącznie od chromosomów przekazanych przez rodziców.

Zespół MedCena
Zespół MedCena
Ten artykuł został napisany przez specjalistów z portalu MedCena, fascynujących się medycyną i pokrewnymi tematami. W skład naszego zespołu wchodzą m.in. doktorzy i magistrzy interesujący się nauką o leczeniu chorób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popular Doctors