Przed skorzystaniem z Serwisu MedCena zapoznaj się z Regulaminem dostępnym pod adresem medcena.pl/regulamin/. Korzystanie z Serwisu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Update cookies preferences
Strona głównaDermatologiaPasta do zębów na limo pod okiem – czy to działa?

Pasta do zębów na limo pod okiem – czy to działa?

Czy zwykła pasta do zębów może być sojusznikiem w walce z limem pod oczami? Na pierwszy rzut oka wydaje się to nie tylko praktyczne, ale i oszczędne. Jednak zanim sięgniesz po tubkę miętowej pasty, aby rozprawić się z cieniami, zastanów się dwa razy. Co naprawdę kryje się za tym domowym sposobem, który obiecuje cuda, a może skończyć się zdrowotną katastrofą?

Jak działa pasta do zębów na limo pod okiem?

Pasta do zębów to popularny domowy sposób na limo pod okiem, ale jego skuteczność jest mocno dyskusyjna. Pasta została zaprojektowana do czyszczenia i pielęgnacji zębów, a nie skóry wokół oczu. Składniki zawarte w paście do zębów, takie jak fluor, środki ściągające, czy substancje antybakteryjne mogą okazać się drażniące, zamiast łagodzące. Jedyne “pozytywne” działanie, jakie może pojawić się po użyciu pasty do zębów, jest chwilowa ulga od bólu. Wszyscy możemy wyobrazić sobie przyjemne uczucie chłodu, jakie może się pojawić na chwilę po aplikacji. Liczba potencjalnych ryzyk przewyższa jednak potencjalną ulgę, dlatego zamiast pasty do zębów na limo pod okiem lepiej postawić na klasyczną maść z apteki.

Pasta do zębów na skórze twarzy – skutki uboczne

Stosowanie pasty do zębów na limo pod oczami może mieć różne skutki uboczne, które wynikają z nieprawidłowego użycia produktu. Oto niektóre z możliwych negatywnych reakcji:

  • podrażnienie skóry,
  • reakcje alergiczne,
  • suchość skóry,
  • zaczerwienienie i opuchlizna,
  • w skrajnych przypadkach: potencjalne uszkodzenie oczu.

Miętowa pasta do zębów na limo pod okiem

Mit o paście do zębów wziął się prawdopodobnie z tego, że na siniaki (w tym lima pod okiem) bywa polecany okład z mięty. Mięta, ze względu na swoje właściwości chłodzące i przeciwzapalne, jest często stosowana w domowych sposobach na różne dolegliwości skórne, w tym siniaki. Pasty do zębów, zwłaszcza te z dodatkiem mięty, mogą dawać chwilowe uczucie chłodzenia i świeżości, co mogło doprowadzić do błędnego przekonania. Dlatego zamiast stosować pastę do zębów (nawet tę miętową 🙂) na delikatne obszary skóry, lepiej wybrać sprawdzone i bezpieczne metody leczenia, jak kremy pod oczy, maseczki czy okłady chłodzące.

Zespół MedCena
Zespół MedCena
Ten artykuł został napisany przez specjalistów z portalu MedCena, fascynujących się medycyną i pokrewnymi tematami. W skład naszego zespołu wchodzą m.in. doktorzy i magistrzy interesujący się nauką o leczeniu chorób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popular Doctors