Przed skorzystaniem z Serwisu MedCena zapoznaj się z Regulaminem dostępnym pod adresem medcena.pl/regulamin/. Korzystanie z Serwisu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Update cookies preferences
Strona głównaLekiNonpres zamiennik – lista produktów z eplerenonem

Nonpres zamiennik – lista produktów z eplerenonem

Nonpres, będący wybiórczym antagonistą aldosteronu, jest popularnym wyborem, jednak na rynku dostępne są również jego zamienniki, takie jak Espiro, Eplenocard, Eleveon czy Inspra. W artykule przedstawiamy szczegółową listę tych produktów, analizując ich skład oraz działanie, aby pomóc pacjentom w podjęciu świadomej decyzji.

Jak działa lek Nonpres i jaki ma skład?

Nonpres to lek, który należy do grupy tzw. wybiórczych antagonistów aldosteronu. Jego zadaniem jest blokowanie działania aldosteronu – substancji, która kontroluje ciśnienie tętnicze oraz czynność serca. Nonpres zapobiega między innymi niewydolności serca. Skład tego leku wygląda następująco:

  • substancją czynną jest 25 mg / 50 mg eplerenonu w każdej tabletce (w zależności od wybranej wersji leku).

Na podstawie tych informacji jesteśmy w stanie znaleźć zamiennik Nonpresu. Wystarczy znaleźć lek, który zawiera identyczną ilość eplerenonu.

Nonpres zamiennik – lista popularnych leków

Sprawdźmy teraz popularne leki, które są sprzedawane jako zamiennik Nonpresu: Espiro, Eplenocard, Eleveon, Inspra, Aldospir oraz Malidum.

Espiro

Espiro to lek, którego substancją czynną jest eplerenon. Podobnie, jak Nonpres, występuje w wersji 25 mg i 50 mg. Substancje pomocnicze to laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza 15cP, magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, hypromeloza 6 cP, makrogol 3350, tytanu dwutlenek, laktoza jednowodna, triacetyna oraz żelaza tlenek żółty.

Eplenocard

Innym popularnym zamiennikiem Nonpresu jest Eplenocard. Jak nazwa wskazuje, tutaj również znajdziemy eplerenon w wersji 25 mg i 50 mg. Tabletki leku Eplenocard można przyjmować podczas lub niezależnie od posiłków. Jako że ma dokładnie taką samą substancję czynną, co Nonpres, ich działanie jest praktycznie identyczne. Często można bez problemu wybrać ten właśnie zamiennik.

Eleveon

Kolejny na naszej liście jest Eleveon, zawierający eplerenon w wersji 25 mg i 50 mg. Pamiętaj, że leki zawierające eplerenon mogą prowadzić do skutków ubocznych, takich jak np. zwiększenie potasu we krwi, które objawia się kurczami mięśni, biegunką, nudnościami, a także zawrotami i bólami głowy. Eleveon posiada tę samą substancję czynną co Eplenocard, Espiro oraz Nonpres, a jego działanie jest oceniane pozytywnie.

Inspra

Ostatnim zamiennikiem Nonpresu jest Inspra, z substancją czynną eplerenon w wersji 25 mg i 50 mg. Tutaj substancje pomocnicze wyglądają następująco: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, sodu laurylosiarczan, talk, magnezu stearynian, opadry żółte: hypromeloza, tytanu dwutlenek, makrogol 400, polisorbat 80.

Aldospir / Malidum

W internecie można znaleźć wzmianki również o lekach Aldospir oraz Malidum, jednak ciężko o informacje dotyczące ich dostępności. Również zawierają eplerenon w wersji 25 mg i 50 mg.

Nonpres – wybrać oryginał czy zamiennik?

Decyzja o wyborze między oryginalnym lekiem Nonpres a jego zamiennikami może być trudna, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają terapię. Nonpres, będący wybiórczym antagonistą aldosteronu, zawiera eplerenon jako substancję czynną. Na rynku dostępne są liczne zamienniki Nonpresu, takie jak Espiro, Eplenocard, Eleveon czy Inspra. Każdy z tych leków zawiera tę samą substancję czynną w dawkach 25 mg i 50 mg, co zapewnia identyczne działanie terapeutyczne.

Zamienniki często są tańsze, co może być istotnym czynnikiem dla pacjentów. Wybór między oryginałem a zamiennikiem powinien jednak opierać się na konsultacji z lekarzem, który uwzględni indywidualne potrzeby pacjenta, jego historię zdrowotną oraz ewentualne reakcje na inne składniki pomocnicze zawarte w zamiennikach. Ważne jest również, aby pacjenci mieli świadomość, że zamienniki przeszły takie same rygorystyczne badania, jak oryginalny lek, co gwarantuje ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Częste pytania o zamienniki Nonpres

Czy Nonpres to to samo co Espiro?

Nonpres i Espiro to dwa inne leki, innego producenta, jednak z tą samą substancją czynną: eplerenonem.

Czy Nonpres to to samo co Eplenocard?

Nonpres i Eplenocard to dwa inne leki, innego producenta, jednak z tą samą substancją czynną: eplerenonem.

Czy Nonpres to to samo co Eleveon?

Nonpres i Eleveon to dwa inne leki, innego producenta, jednak z tą samą substancją czynną: eplerenonem.

Czy Nonpres to to samo co Inspra?

Nonpres i Inspra to dwa inne leki, innego producenta, jednak z tą samą substancją czynną: eplerenonem.

Czy istnieje zamiennik Nonpres (eplerenon) bez recepty?

Nie, aby zakupić w aptece jakikolwiek lek zawierający eplerenon, musisz pokazać ważną receptę.

Zespół MedCena
Zespół MedCena
Ten artykuł został napisany przez specjalistów z portalu MedCena, fascynujących się medycyną i pokrewnymi tematami. W skład naszego zespołu wchodzą m.in. doktorzy i magistrzy interesujący się nauką o leczeniu chorób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popular Doctors