Przed skorzystaniem z Serwisu MedCena zapoznaj się z Regulaminem dostępnym pod adresem medcena.pl/regulamin/. Korzystanie z Serwisu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Update cookies preferences
Strona głównaLekiNeomag Slim – opinie lekarzy i komentarze z forum

Neomag Slim – opinie lekarzy i komentarze z forum

Neomag Slim to połączenie magnezu i witaminy B6, które ma wspomagać odchudzanie, wspierać spalanie tłuszczu i zmniejszać apetyt – wszak taka informacja widnieje na opakowaniu. To jednak prawda, czy tylko tani chwyt marketingowy? Sprawdźmy opinie lekarzy i komentarze z forum na temat tego suplementu diety.

Ważne: opinie przytoczone w poniższym artykule to rzeczywiste wypowiedzi internautów, znalezione np. na zamkniętych forach. Zostały jednak zredagowane, m.in. poprzez usunięcie wulgaryzmów i poprawę interpunkcji oraz przejrzystości wypowiedzi.

Neomag Slim – opinie lekarzy

Opinie lekarzy i farmaceutów na temat Neomag Slim nie są najlepsze. Pierwszą uwagą jest najważniejszy składnik suplementu, czyli 60 mg magnezu w formie węglanu, który słabo się wchłania do organizmu. Drugim mankamentem jest niewielka “porcja” witaminy B6, która wynosi zaledwie 1,4 mg, i praktycznie w ogóle nie wspomaga wchłaniania magnezu. Na minus jest też kontrowersyjny (o niepotwierdzonym naukowo działaniu) wyciąg z liści Gymnema sylvestre i bardzo skromna dawka kofeiny – 5 mg.

Być może Neomag Slim cieszyłby się lepszą opinią wśród lekarzy, gdyby nie był reklamowany jako środek na odchudzanie. Specjaliści są bowiem zgodni, że suplement o takim składzie pomoże utracić zbędne kilogramy w bardzo niewielkim stopniu.

Osobiście jesteśmy w stanie przymknąć oko na słabo przyswajalny związek magnezu (węglan) i małe dawki substancji wspomagających. Sugerujemy jednak, aby zadbać o zdrową dietę i codzienną aktywność fizyczną, zamiast polegać na suplementach typu Neomag Slim.

Neomag Slim – opinie z forum

A jak prezentują się opinie o Neomag Slim z forum? Z pewnością dużo lepiej, niż wśród lekarzy-specjalistów i farmaceutów. Większa część internautów dobrze wypowiada się o suplemencie, a oto kilka przykładów:

  • “Podłużne tabletki Neomag Slim są łatwe do połknięcia. Oprócz dużej dawki magnezu zawierają też substancje wspomagające. Zobaczymy, jak sprawdzą się w praktyce – jestem dobrej myśli.”
  • “Produkt jest w porządku, pomógł mi się uporać ze skurczami. Jeszcze nie wiem, czy faktycznie odchudza, ale do zalet z pewnością zaliczam niską cenę i szybkie działanie.”
  • “Super tabletki, bardzo łatwo je połknąć. Na razie nie stosuję produktu na tyle długo, aby móc pochwalić się widocznymi efektami, ale moje samopoczucie jest dużo lepsze.”

Jak widać – istnieje bardzo duża rozbieżność między opiniami lekarzy a opiniami z forum na temat Neomag Slim. Jest to zjawisko często występujące wśród suplementów diety. Podczas gdy lekarze starają się wyłapać niezgodności marketingowe i kiepski skład, zwykli użytkownicy testują produkt na własnej skórze (i być może wspomagają się efektem placebo).

Osobiście, jako zespół MedCena, uważamy, że Neomag Slim jest w porządku. Na rynku można znaleźć lepsze preparaty z magnezem i witaminą B6, ale jeśli komuś odpowiada forma Neomagu – nie widzimy przeciwwskazań. Pamiętajmy tylko, aby przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku lub suplementu dokładnie czytać ulotkę i konsultować się z lekarzem specjalistą.

Opinie o produkcie Neomag Slim – podsumowanie

Ciężko o wysnucie jednego, kompletnego wniosku na temat suplementu Neomag Slim. Podczas gdy lekarze mają sceptyczne podejście co do składu i zgodność z reklamą, użytkownicy forów zachwalają jego działanie. Wygląda na to, że nie pozostaje nam nic innego, jak ogłosić remis między głosami krytykującymi Neomag Slim a zachwalającymi.

Zespół MedCena
Zespół MedCena
Ten artykuł został napisany przez specjalistów z portalu MedCena, fascynujących się medycyną i pokrewnymi tematami. W skład naszego zespołu wchodzą m.in. doktorzy i magistrzy interesujący się nauką o leczeniu chorób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popular Doctors