Przed skorzystaniem z Serwisu MedCena zapoznaj się z Regulaminem dostępnym pod adresem medcena.pl/regulamin/. Korzystanie z Serwisu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Update cookies preferences
Strona głównaPeptydyFragment 176-191 - czym jest? Opinie, dawkowanie, jak stosować, jak rozrobić, efekty

Fragment 176-191 – czym jest? Opinie, dawkowanie, jak stosować, jak rozrobić, efekty

Fragment 176-191 to peptydowy fragment hormonu wzrostu ludzkiego (HGH). Zdobył zainteresowanie wśród entuzjastów fitnessu, sportowców, a także osób poszukujących skutecznych metod poprawy wydolności fizycznej i redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to zredukowana forma hormonu wzrostu, która skupia się głównie na jego właściwościach lipolitycznych, czyli zdolności do rozkładu tkanki tłuszczowej. Przyjrzyjmy się bliżej jego opiniom, dawkowaniu czy efektom. Dowiesz się także, jak stosować czy jak rozrobić taki preparat.

Fragment 176-191 – czym jest?

Fragment 176-191, zwany także jako AOD9604, jest syntetycznym peptydem z fragmentu 176-191 na C-końcu ludzkiego hormonu wzrostu. Niekiedy nazywany jest lipolitycznym fragmentem hormonu wzrostu, gdyż ta część związana jest z metabolizmem tłuszczów. Wykazano, że skutecznie obniża poziom glukozy we krwi, przy tym nie zmieniając wrażliwości na insulinę. Co więcej, pobudza lipolizę, a hamuje lipogenezę. Innymi słowy, substancja sprzyja utracie wagi i skutecznej regulacji metabolizmu.

Badania pokazują, że fragment 176-191 posiada podobny mechanizm działania jak AOD9604. Jest to kolejny fragment ludzkiego hormonu wzrostu, czyli 177-191. Wiąże się on z receptorami GH, przez co wywołuje efekt podobny do GH na metabolizm chrząstki bez stymulowania proliferacji komórek. Co więcej, analizy wskazują, że fragment 176-191 ma zdolność zwiększania poziomu IGF-1, co również przyczynia się do korzyści przeciwstarzeniowych. Jest dostępny jako substancja chemiczna do badań wyłącznie dla wykwalifikowanych badaczy i nie jest zatwierdzony przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). 

Fragment 176-191 – dawkowanie

W przypadku fragmentu 176-191 nie ma jednoznacznych zaleceń dotyczących dawkowania. Początkujący mogą zacząć od niskiej dawki, np. 200 mcg , 1-2 razy dziennie, zanim zwiększą jej ilość. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą sięgnąć po 250-300 mcg. Należy unikać nadmiernego stosowania i zaleca się stopniowe wycofywanie się z jego zażywania. Maksymalny okres stosowania to 12 miesięcy, zgodnie z dawkowaniem. Według opinii, niektórzy zadowoleni z efektów przerywają stosowanie po 1-2 cyklach. Jak rozrobić taki preparat, dowiesz się z akapitu poniżej. 

Fragment 176-191 – efekty

Fragment 176-191, będący skróconą formą hormonu wzrostu ludzkiego (HGH), budzi duże zainteresowanie ze względu na swoje potencjalne efekty dla zdrowia i wydolności fizycznej, a także korzystne opinie użytkowników. Zanim jednak zaczniemy omawiać jego efekty, ważne jest zrozumienie, że informacje te opierają się głównie na badaniach naukowych oraz doświadczeniach użytkowników, a każda reakcja organizmu może być różna. A jakie efekty związane z użyciem fragmentu 176-191 udało się zaobserwować?

 • Redukcja tkanki tłuszczowej – Peptyd ten wykazuje pobudzenie lipolizy, czyli rozkładu tłuszczu, co może prowadzić do zmniejszenia ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej.
 • Zwiększenie wytrzymałości fizycznej – Istnieją doniesienia sugerujące, że jego stosowanie może poprawić wydolność fizyczną poprzez zwiększenie zdolności organizmu do wykorzystania energii, a także wydłużenie czasu, przez który można utrzymać intensywny wysiłek.
 • Brak wpływu na poziom glukozy i insuliny – W przeciwieństwie do pełnego hormonu wzrostu, który może powodować wzrost poziomu glukozy i insuliny, fragment 176-191 wydaje się nie mieć istotnego wpływu na te parametry, co czyni go potencjalnie bezpieczniejszym w stosowaniu.
 • Potencjalne korzyści dla zdrowia kości i tkanki łącznej – Istnieją badania sugerujące, że hormon wzrostu może odgrywać rolę w utrzymaniu zdrowia kości i tkanki łącznej. Choć dane na temat specyficznych efektów fragmentu 176-191 w tym obszarze są ograniczone, niektórzy uważają, że jego stosowanie może przynieść korzyści dla zdrowia układu kostno-stawowego.
 • Minimalne skutki uboczne – W porównaniu z pełnym hormonem wzrostu, który może wywoływać szereg skutków ubocznych, Fragment 176-191 wydaje się być dobrze tolerowany przez większość osób, z minimalną liczbą zgłaszanych negatywnych reakcji.

Fragment 176-191 – opinie

Opinie na temat Fragmentu 176-191 są mieszane. Wiele osób dostrzega jego potencjał jako skutecznego narzędzia w procesie redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy wydolności fizycznej, co potwierdzają badania naukowe. Jednakże, zawsze zaleca się ostrożność i konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem dawkowania tejże substancji. Należy pamiętać o tym, że jego bezpieczeństwo w dłuższej perspektywie stosowania nie zostało potwierdzone, a opinie stanowią jedynie charakter poglądowy.

Fragment 176-191 – jak stosować, jak rozrobić?

Jak stosować fragment 176-191? Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania i częstotliwości przyjmowania. Zależą one od celów, wagi ciała oraz doświadczenia użytkownika. Należy również zwrócić uwagę na przechowywanie preparatu zgodnie z zaleceniami producenta, aby zachować jego skuteczność.

Aby dowiedzieć się jak rozrobić fragment 176-191, należy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania. Jeśli substancja jest w postaci proszku do iniekcji domięśniowej, peptyd musi zostać podany w formie roztworu. Zaleca się stosować do wskazówek jak go rozrobić w odpowiedniej ilości soli fizjologicznej. W takim wypadku należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich procedur higienicznych i technikach wstrzykiwania. Zwykle podaje się raz lub dwa na dobę, przed treningiem lub przed snem. Zaleca się stosować go na czczo, lub min. po dwóch godzinach po posiłku.

Wiesz już jak stosować i jak rozrobić fragment 176-191, jednak niektóre jego formy mogą być dostępne również w postaci spreju. W przypadku kapsułek lub tabletek, należy je po prostu połknąć. 

Podsumowanie

Badania pokazują, że fragment 176-191 jest w stanie wpływać na proces utraty tkanki tłuszczowej i masy ciała u osób otyłych, wspomagać regenerację chrząstki czy poprawiać jakość życia osobom chorym na cukrzycę. Mimo ograniczonej dostępności analiz badawczych, istnieje znaczący potencjał dla przyszłych badań w kwestii jak stosować tę substancję. Pamiętaj, że na ten moment jest to cząsteczka badawcza, a sprzedaż skierowana jest wyłącznie do zweryfikowanych profesjonalistów czy aktywnych naukowców. Zatem instrukcje dotyczącego tego jak stosować i jak rozrobić fragment 176-191 należy traktować poglądowo.

Źródła:

 1. Brinkman JE, Tariq MA, Leavitt L, et al. Physiology, Growth Hormone. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2021. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK482141/
 2. Ng, F.M., et al., Metabolic studies of q synthetic lipolytic domain (AOD9604) of human growth hormone. Horm Res, 2000. 53(6): p.274-8
 3. National Center for Biotechnology Information (2021). PubChem Compound Summary for CID 16131230, Somatotropin (176-191). Retrieved June 21, 2021. https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Somatotropin-_176-191
 4. Kwon, D.R. and G.Y.Park, Effect of Intra-articular Injection of AOD9604 with or without HYaluronic Acis in Rabbit Osteoarthritis Model. Ann Clin Sci, 2015. 45(4): p. 426-32
 5. Li X, Sun K. Regulation of Lipolysis in Adipose Tissue and Clinical Significance. Adv Exp Med Biol. 2018;1090:199-210. doi:10.1007/978-981-13-1286-1_11
 6. Devesa J, Almengló C, Devesa P. Multiple Effects of Growth Hormone in the Body: Is it Really the Hormone for Growth? Clin Med Insights Endocrinol Diabetes. 2016;9:47-71. Published 2016 Oct 12. doi:10.4137/CMED.S38201
mgr Joanna Chudzik
mgr Joanna Chudzik
mgr dietetyk kliniczny, specjalista ds. marketingu - absolwentka trzech renomowanych uczelni: UM w Lublinie, UR i WSIiZ w Rzeszowie. Żyję w rytmie zdrowego stylu życia i sportowej pasji, a zdobyta wiedza jest moim kompasem w tej niekończącej się podróży.

Popular Doctors