Przed skorzystaniem z Serwisu MedCena zapoznaj się z Regulaminem dostępnym pod adresem medcena.pl/regulamin/. Korzystanie z Serwisu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Update cookies preferences
Strona głównaAntykoncepcjaEscapelle – opinie lekarzy ginekologów i komentarze z forum

Escapelle – opinie lekarzy ginekologów i komentarze z forum

Escapelle to lek dostępny na receptę, który ma za zadanie uchronić kobietę przed zajściem w ciążę. To jeden z rodzajów tzw. pigułki “dzień po”, często stosowanej po stosunku bez zabezpieczenia lub pęknięciu prezerwatywy. Ale jakie opinie na temat leku Escapelle mają lekarze ginekolodzy? A jak na jego temat wypowiadają się użytkownicy forów internetowych? Sprawdźmy to.

Ważne: opinie przytoczone w poniższym artykule to rzeczywiste wypowiedzi internautów, znalezione np. na zamkniętych forach. Zostały jednak zredagowane, m.in. poprzez usunięcie wulgaryzmów i poprawę interpunkcji oraz przejrzystości wypowiedzi.

Escapelle – opinie lekarzy ginekologów

Opinie lekarzy (w tym np. ginekologów) na temat leku Escapelle są z reguły pozytywne. Potwierdzają, że lewonorgestrel, czyli substancja czynna w omawianych pigułkach, skutecznie zapobiega owulacji i zapłodnieniu, jednak tabletka powinna być przyjęta jak najszybciej po stosunku. Ginekolodzy zaznaczają też, że przyjęcie Escapelle nie gwarantuje 100% ochrony przed ciążą.

Lekarze specjaliści ostrzegają, aby nie stosować pigułek “dzień po”, w tym Escapelle, jako zwykłej antykoncepcji. Zbyt częste przyjmowanie tego typu leków może zaburzyć gospodarkę hormonalną, dlatego powinny być stosowane w ostateczności. Dr Grzegorz Południewski, ginekolog, w jednym z wywiadów stwierdził, że pigułki “dzień po”, w tym np. Escapelle, można stosować maksymalnie dwa razy w miesiącu.

Zdaniem specjalistów ginekologów, tego typu tabletki zapewniają do 99% skuteczności, jeśli zostaną przyjęte do 24 godzin po odbyciu stosunku seksualnego. Warto też pamiętać, że Escapelle wchodzi z interakcję z wieloma innymi lekami i jest w całości metabolizowana przez wątrobę, co może przełożyć się na problemy z tym narządem.

Escapelle – opinie użytkowników z forum

A jak na temat leku Escapelle wypowiadają się użytkownicy forum? Tutaj podobnie, jak w przypadku ginekologów, opinie są dość pozytywne. Oto przykłady:

  • “Escapelle jest w porządku, podobnie jak inne tabletki tego typu. Generalnie zasada jest podobna – im szybciej łykniesz, tym większa szansa, że zadziała.”
  • “Ja zażyłam Escapelle, wyrobiłam się w 24 godzinach po tak zwanej “wpadce”. Mamą nie jestem, a brałam ją jakieś 2 miesiące temu.”

Oczywiście pojawiają się także opinie negatywne, w tym opisujące Escapelle jako niemoralny środek na pozbycie się ciąży. Warto jednak mieć na uwadze, że Escapelle nie jest środkiem wczesnoporonnym, i można go nabyć w pełni legalnie po okazaniu recepty. Przed zażyciem leku należy skonsultować się z ginekologiem, aby potwierdził, że jego zastosowanie będzie w danym przypadku bezpieczne.

Opinie o suplemencie Escapelle – podsumowanie

Reasumując, opinie lekarzy ginekologów i użytkowników z forum na temat leku Escapelle są w miarę zgodne. Większość pozytywnie wypowiada się o tabletkach, wskazując na ich wysoką skuteczność. Miej jednak na uwadze, że istnieje pokaźna liczba efektów ubocznych (np. nudności, wymioty, krwawienie z dróg rodnych), a częste stosowanie tabletek “dzień po” może być niebezpieczne dla zdrowia. Korzystaj z Escapelle tylko w ostateczności i uzasadnionych przypadkach.

Zespół MedCena
Zespół MedCena
Ten artykuł został napisany przez specjalistów z portalu MedCena, fascynujących się medycyną i pokrewnymi tematami. W skład naszego zespołu wchodzą m.in. doktorzy i magistrzy interesujący się nauką o leczeniu chorób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popular Doctors