Przed skorzystaniem z Serwisu MedCena zapoznaj się z Regulaminem dostępnym pod adresem medcena.pl/regulamin/. Korzystanie z Serwisu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Update cookies preferences
Strona głównaLekiAkusTone – opinie lekarzy i komentarze z forum

AkusTone – opinie lekarzy i komentarze z forum

AkusTone to preparat do uszu, którego głównym zadaniem jest pozbywanie się woskowiny. Jednak czy jego działanie faktycznie jest lepsze, niż użycie klasycznych patyczków do uszu? Sprawdźmy opinie lekarzy i komentarze z forum na temat AkusTone.

Ważne: opinie przytoczone w poniższym artykule to rzeczywiste wypowiedzi internautów, znalezione np. na zamkniętych forach. Zostały jednak zredagowane, m.in. poprzez usunięcie wulgaryzmów i poprawę interpunkcji oraz przejrzystości wypowiedzi.

AkusTone – opinie lekarzy

Opinie lekarzy i farmaceutów na temat AkusTone są mieszane. Z jednej strony otrzymaliśmy bowiem produkt o solidnym, naturalnym składzie (m.in. oliwa z oliwek, olej migdałowy, olej jojoba, parafina ciekła), ale z drugiej musimy mierzyć się ze szkodliwym marketingiem preparatu. Słynna reklama AkusTone głosiła, aby pod żadnym pozorem nie czyścić ucha patyczkami. Laryngolodzy są jednak zgodni, że patyczki są w porządku, a reklama preparatu zakłamuje rzeczywistość i namawia do złych praktyk.

Skupmy się jednak na działaniu w praktyce. AkusTone ma nie tylko rozpuszczać woskowinę, ale też przeciwdziałać powstawaniu tzw. korków woskowinowych i chronić uszy przed wodą. Zdaniem lekarzy, AkusTone faktycznie może w tym pomóc, ale z pewnością nie w takim stopniu, jak jest to przedstawiane w reklamach. Specjaliści sugerują też, aby nie przesadzać z higieną uszu, ponieważ wosk działa ochronnie.

💡 Podpowiedź od laryngologa: zamiast kupywać preparat AkusTone, można wybrać się do apteki i wybrać zwykłą parafinę. Skutek powinien być podobny, a koszty wyjdą dużo taniej. Pamiętajmy jednak, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, dlatego najpierw należy udać się na wizytę do lekarza specjalisty.

AkusTone – opinie z forum

Opinie na temat AkusTone z forum również nie są pozbawione kontrowersji. Duża część internautów wypowiada się w dobry sposób o preparacie. Oto przykłady:

  • “Do tej pory nie wierzyłam w skuteczność sprayów do uszu, ale skusiła mnie atrakcyjna cena AkusTone. Użyłam go dopiero dwa razy, ale już zauważyłam poprawę.”
  • “AkusTone rzeczywiście działa – rozpuszcza woskowinę i pozwala zachować uszy w czystości. Ja stosuję i jestem bardzo zadowolony. Patyczkami nie mogłem osiągnąć takiego efektu.”

Jednak można natknąć się także na mniej przychylne komentarze. Warto mieć ich świadomość:

  • “Proces usuwania korku woskowinowego trwa bardzo długo. Po 4 tygodniach jest znaczna poprawa, ale kuracja musi jeszcze trochę potrwać. 15 ml to stanowczo za mała pojemność.”
  • “AkusTone jest przereklamowane. To niespełna 15 ml olejków za ponad 20 zł, które praktycznie nic nie dają. Lepiej działają u mnie zwykłe patyczki. Preparat zupełnie nic nie rozpuszcza.”

Mieszane opinie na forach to norma w przypadku tego rodzaju preparatów do uszu. Podejrzewamy, że oceny internautów różnią się w zależności od tego, z jakim typem woskowiny się mierzą. AkusTone to skuteczny środek, jednak nie zadziała u każdego w takim samym stopniu.

Opinie o preparacie AkusTone – podsumowanie

Z powyższych opinii lekarzy i forum można wysnuć prosty wniosek: AkusTone sprawdza się jako dodatek, a nie główny punkt kuracji. Choć preparat działa dobrze u większości kupujących, to trzeba powiedzieć o bardzo małym, 15 ml opakowaniu, które szybko się zużywa. Nie wspominając już o tańszej parafinie dostępnej w aptekach, która, zdaniem wielu laryngologów, działa podobnie do AkusTone. Preparat nie sprawdzi się też u każdego. Pamiętajmy, że każdy z nas musi mierzyć się z innym rodzajem woskowiny.

Zespół MedCena
Zespół MedCena
Ten artykuł został napisany przez specjalistów z portalu MedCena, fascynujących się medycyną i pokrewnymi tematami. W skład naszego zespołu wchodzą m.in. doktorzy i magistrzy interesujący się nauką o leczeniu chorób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popular Doctors